מרכך מים  |  קטלוג מוצרים  |  אקווה-נט מכירת מוצרים לענף המים  |  צור קשר  |  


 
 
 
                              
      

info@aqua-net.co.il
דף הבית >> מז"ח-ארי
 
 

מונע זרימה חוזרת

שם המוצר/פריט:  מז"ח ארי 
התקנה ואישור ע"י מתקין מוסמך משרד  300 ש"ח (התקנה בלבד)
בדיקת מונע זרימה חוזרת   350 ש"ח ( באזור המרכז בלבד)
   
 
זמן אספקה: 1 ימי עסקים
תקופת אחריות: 12 חודשים(לא כולל נזילות)
ככצור קשר עכשיו להזמנת טכנאי ולפרטים נוספים   

מונע זרימה חוזרת
 
מידע נוסף

מונע זרימה חוזרת מדגם זה משווק ע"י אקווה-נט התקנת מערכות מים מוצר זה מיוצר בא.ר.י  ובעל תו תקן ישראלי  
  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם עם כל הפרטים      אקווה נט טיהור וסינון מים    

 
המז"ח יותקן בקרבת מד המים הראשי של הצרכן  במרחק השווה לפחות לפי 3 מקוטר הצינור
בין מד המים לבין המזח לא יהיה מעקף כלשהו  יותקן במקום נוח לגישה לצורך תפעול,מקום ההתקנה יאפשר לפרק את השסתומים וכן את הפורק
 יותקן בצורה אופקית מעל לפני הקרקע בגובה מינמלי של 30 ס"מ
מיקום ההתקנה יאפשר להבחין בקלות ביציאת מים מפתח הניקוז 
יש להבטיח את יציבות של המזח

צור קשר עכשיו להזמנת טכנאי ולפרטים נוספים              

מונע זרימה חוזרת, , רלוונטי בצינורות המים הפרטיים וכן גם החקלאיים והמסחריים. בארץ, התקנת מזח וכן גם בדיקתו אחת לשנה מעוגנות בחוק ולכן כל מי שהמכשיר רלוונטי אליו צריך להכיר ולפעול על פי הכללים. אם כן, מה הוא בדיוק מז"ח, כיצד הוא פועל, מדוע הוא כל כך חשוב וכיצד מתקינים אותו?

הבנת הפעולה אותה מבצע המכשיר פשוטה, מכיוון שכשמו כן הוא - מונע את זרימה חוזרת של מים. במקרים רבים, בהם משתמשים באותו צינור מים לשם השקיה ושתייה גם יחד, יכול להיווצר מצב בו המים יתלכלכו ויכנסו אל מי השתייה עקב הפסקות מים ותיקוני תשתיות שונות. כאשר מתבצעת הפסקת מים, המים נשאבים בחזרה אל הצינורות הרגילים וכאשר חוזרים, מגיעים עם חיידקים רבים אותם אספו בדרך.

 משאיר את המים בצינורות ואינו מחזיר אותם להתלכלך עם דשן וכדומה שהיה בצינורות. גם בממשלה מבינים את חשיבות המז"ח ולכן קיימת חובה חוקתית להתקין מונע זרימה חוזרת במקומות בהם המים משמשים לשתייה וכן גם לשימושים אחרים. כמו כן, החוק מחייב גם בבדיקה שנתית.

 

מז"ח ארי 
מכיוון שהמז"ח נוגע בתקנות בריאותיות, לא ניתן לבצע את ההתקנה באופן שאינו מקצועי ומוסמך לכך. מהסיבה הזאת, חשוב לוודא כי המז"ח עצמו אושר על ידי גורמים מוסמכים וכן גם המתקין או הבודק שמבצע את ההתקנה. ההסמכה צריכה להגיע ישירות ממשרד הבריאות שאמון על הנושא. המכשיר ניתן לרכישה נפרדת או לחלופין לרכישה הכוללת התקנת מונע זרימה חוזרת במקום המיועד. חשוב לציין, כי בטרם ההתקנה מומלץ לבצע בדיקה לסוג המכשיר אותו צריך ולוודא כי הוא יותקן על פי כל ההגדרות הבסיסיות.

המזח לכשעצמו הוא מכשיר עמיד במיוחד ולכן חשוב לוודא כי הוא מגיע עם אחריות של לפחות שנה. באופן הזה, גם אם עולה בעיה כלשהי במרוצת הזמן או במידה ומבצעים בדיקה למזח, ניתן לפנות אל המוכרים וליהנות מאחריות מקיפה. כמו כן, חשוב להכיר כי מזח תקול אינו בהכרח מצריך החלפה מכיוון שניתן לתקן אותו ולהחזירו לתפקוד מושלם. אם כן, המז"ח חשוב מבחינה בריאותית אך גם מבחינה חוקתית, מכיוון שהוא משפיע באופן משמעותי על אופן צריכת המים. בטרם התקנת המז"ח מומלץ לפנות אל מתקין מקצועי ומוסמך שיקנה גם אחריות מקיפה.

                                                                                                   
    בשנים האחרונות טופלו מקרים רבים של אירועי זרימה חוזרת במגזר החקלאי והתעשייתי. באירועים אלו חדרו חומרים זרים, לעתים רעילים ביותר (חומרי הדברה/ דישון/ תרופות  לבע"ח/חומרים כימיים תעשייתים) למערכות מי השתייה. בנס לא נגמרו אירועים אלו בפגיעות בנפש, אך נגרמה בהחלט פגיעה כלכלית קשה, בזבוז משווע של מים, זמן וכוח אדם יקרים.
להלן כמה דוגמאות:
 • במושב בשרון, חקלאי שעסק בהדברה של חלקה א' דרך מיכל שחובר למערכת המים באמצעות משאבת המרסס, גרם לזרימה חוזרת של המים אל מי השתייה של היישוב ולזיהום המערכת בחומר רעיל, בעל ריח חזק, צבע וקצף. 
  מי השתיה במושב נפסלו ל – 20 ימים, ורק לאחר שטיפות המערכת בכמויות אדירות של מים ובדיקות תקינות, אישר משרד הבריאות את המים לשתיה ולשאר השימושים.
 
 • במושב בדרום הארץ ביצעה חברה קבלנית חיטוי בפורמלין לחממה בחלקה א' באמצעות משאבה חשמלית שחוברה למערכת ההשקיה. בשל היעדר מונע זרימה חוזרת חדרו המים עם החומר בזרימה חוזרת למערכת מי השתייה של הישוב. בתים שכנים בישוב הזדהמו במים בעלי צבע וריח חריפים. רק לאחר שטיפות רבות ובדיקות תקינות, אישר משרד הבריאות את המים לשתייה ובנס לא נפגעו בני אדם.
  משרד הבריאות הגיש תביעות משפטיות כנגד החקלאי, ספק המים והחברה שביצעה את החיטוי על אי עמידה בדרישות התקנות.  ספק המים, החברה והחקלאי הורשעו בביצוע העבירות.
 
 • באזור תעשייה במרכז הארץ חדרו מים עם תוצרי פלסטיק רעילים ובעלי ריח חריף למערכת מי השתיה של כמה מפעלים. בשל הפסקת מים והיווצרות תת לחץ אירעה זרימה חוזרת וחדרו מים עם חומרים רעילים אלה אל מערכת מי השתיה.
  משרד הבריאות פסל את מי השתייה בכל אזור התעשייה. מפעלי מזון גדולים הושבתו בשל החשש לזיהום המזון למשך מספר ימים. נדרשו כמויות גדולות מאוד של מים לשטיפת המערכות, וכן דיגומים חוזרים רבים לבדיקות איכות המים על מנת לאשרם לשתיה.
 
 • במפעל באיזור התעשייה עמק שרה בבאר שבע הופיע  קצף במי השתייהבמפעל היה מיכל עם תרכיז חומרים כימיים. בקו מילוי המים במיכל לא הותקן מז"ח ולא נשמר מרווח אוויר מהתמיסה במיכל. 
   
  ככל הנראה, כתוצאה מהפסקת חשמל והפסקת פעילות המשאבה ארעה זרימה חוזרת מתוך המיכל לקו המים ונוצרה יניקה אל רשת האספקה של כ- 30 ליטר מהחומר הכימי. במערכת אספקה המים של המפעל ושל מפעלים שכנים 
  התקבלו מים "קצפיים" ושמנוניים. הפעולות המיידיות שננקטו כללו סגירת קו המים לכל אזור התעשייה "עמק שרה" והכרזה על איסור שתייה/שימוש, וכן הזרמת מים רבים במערכת עד שלא נראו סימני קצף. בנוסף נלקחו דגימות למעבדה מהמים ומהחומר החשוד שחדר למערכת, והמים אושרו רק לאחר שנמצא הכל תקין.
       צור קשר עכשיו להזמנת טכנאי ולפרטים נוספים                                                                                                       
מונחים-
מז"ח ארי 
זרימה חוזרת-זרימת מים שכיוונה הפוך לזרימה המתוכננת
לחץ נגדי-מצב בו הלחץ במוצא גבוה מהלחץ בכניסה
גישות חוזר-מצב בו הלחץ בכניסה נמוך מהלחץ האטמוספרי
מונע זרימה חוזרת-שסתום כפול המיועד לדרגות סיכון גבוהות 
מונע זרימה חוזרת באופן מושלם
על פי הנחיות משרד הבריאות
בעל עסק חייב בהתקנת מונע זרימה חוזרת במקרים הנ"ל
מערכת כיבוי אש לפני המשאבות
מכבסה
חדר משאבות
מקוואות
רפתות
לולים
מערכות השקייה
בריכות שחייה
ומפעלי מזון
 

מז"ח ארי 

        
 

         
        לרכישה התקשר 039118481       מסנן מים עמיעד                               
        

            info@aqua-net.co.il    | www.aqua-net.co.il @כל הזכויות שמורות                            
                                                                                                                                                                                                                                                           
מפת  אתר התקנת מז"ח | בדיקת מז"ח | מרכך מים  | מסנן מים ביתי | בר מים דיגטלי|                     
                          סינון מים מאבנית מונע זרימה חוזרת | בר מים | שסתום אל חוזר מסנן אבנית | מרכך מים למדיח כלים מרכך מים אוטומטי מונע זרימה חוזרת מחיר
                                      אוסמוזה הפוכה|מסנן אבנית ראשי|מסנן מים דירתי|מסנן אבנית עמיעד|מסנן מים תת כיורי|מסנן ספיר עמיעד|סופר ספיר עמיעד|מסנן אבנית ראשי|בר מים קליר בר|
                                                              
                                                                                                                                            חברה לקידום אתרים בגוגל 


לייבסיטי - בניית אתרים