צור קשר  |  

דף הבית >> סינון מים
 
מחיר באתר 490.00                      התקנת טכנאי 290 שח   
דמי משלוח חינם        משלוח עד הבית                    
צור קשר  השאר פרטים באתר
כמות     
תקופת אחריות   1 שנות אחריות    
                                  
               
 

סינון מים


מידע אודות תהליך ריכוך מים     
 
מים מרוככים הינם מים בעלי ריכוז נמוך של מלחי קשיות, המורכבים בעיקר מסידן ומגנזיום, אשר נוצרים בתהליכי טכנולוגיים מיוחדים המובילים להפחתה ניכרת בהתפתחות אבנית. מים אלו הינם בריאים וטעימים יותר, תורמים לתפקודם היעיל ולאריכות חייהם של מכשירים חשמליים, וכך מובילים לחיסכון ניכר בכסף ואנרגיה. זאת מפני שמכשירי חשמל המלאים באבנית, כמו קומקום חשמלי, דורשים זמן ממושך יותר לחימום.
 
בעיית המים הקשים בארץ
 
למעשה, מי השתייה המסופקים במרבית חלקי הארץ הינם מים קשים, בהיותם מכילים כמות גבוהה של אבנית מומסת  ומלחי קשיות המורכבים מסידן ומגנזיום. המים הקשים נוצרים בעת חלחול מי הגשמים בשכבות אדמה, כאשר סידן ומגנזיום גורמים להקשייתם. חומרים אלו מורידים את איכות המים וטעמם, מובילים לסתימות בצנרת הבית ולסתימת ראש ברזים במקלחת. כמו כן, המים הקשים גורמים לבלייה מהירה של מכשירי חשמל העובדים עם מים חמים, כמו דודי שמש, ובייחוד של מכשירים העובדים עם מים חמים וסבון כמו מכונות כביסה ומדיחי כלים, בנוסף על פגיעה בבגדים המכובסים. יש לציין כי תוכנית מי ההתפלה תתרום עם השנים לעליית איכות המים בארץ ולירידת קשיותם, אך מדובר בהליך הדרגתי שהשפעותיו על מרבית צרכני המים עדיין רחוקות. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לשפר את איכות המים באמצעות מכשירי ריכוך הסופחים את מלחי הקשיות ומזרימים אותם ישירות למערכת הביוב. 
 
שיטות לריכוך מים 
 
מים מרוככים נוצרים באמצעות מספר טכנולוגיות ומכשירים מיוחדים המסננים, סופחים ומסלקים את מלחי הקשיות המורכבים מסידן ומגנזיום, ואשר מכונים גם יוני קשיות או יוני סידן ומגנזיום. כאמור, קיימות מספר שיטות לריכוך מים וביניהן:
 
  • החלפת יונים- תהליך המורכב ממספר שלבים במתקנים סגורים המכילים יוני נתרן, שמחליפים את יוני הקשיות במים והגורמים לריכוכם.
  • חימום וסינון המים- על ידי חימום של המים לזמן ארוך קרוב לנקודת רתיחה, שוקעים יוני הקשיות אל רשת או מתקן מיוחד, וכך מופחתת כמותם במים באופן ניכר.
  • הוספת סודה לשתייה או סיד כבוי למים קשים גורמת לשקיעת יוני הקשיות כאבקה, ומאפשרת את סילוקם.
  • מרככי מים אקולוגיים - מרככי מים שאינם על בסיס מלח המאושרים לשימוש בייתי והינם ידידותיים לסביבה.
מסנן אבנית דירתי
המים בישראל מלאים באבנית. מדובר על בעיה אשר קיימת מזה שנים רבות.
 האבנית הינה תוצאה של חימום מים אשר מלאים במגנזיום וסידן. ככל שכמות הסידן והמגנזיום גבוהה יותר- כך הופכים המים לקשים יותר.
האבנית עלולה לגרום לנזקים רבים כגון: סתימות בצנרת, שיבוש מכשירי החשמל ביניהם- הקומקום החשמלי, מדיח הכלים, מכונת הכביסה, דוד השמש וכו', עשויה לגרום לעלייה בצריכת החשמל אשר תוביל להוצאות גבוהות, עשויה לדרוש מבני הבית להחליף צנרת וכו'. כמו כן, עשויה האבנית לפגוע בסביבה או הגרוע מכל- לפגוע במי השתייה שלנו, דבר אשר יזיק לבריאותנו (המים הקשים עלולים לגרום לבעיות בדרכי השתן ולאבנים בכליות). בכדי למנוע את הנזקים השונים מומלץ להתקין מסנן אבנית דירתי.
מסנן אבנית דירתי- לשים לאבנית גבולות
 
 מסנן האבנית הדירתי הינו מומלץ ביותר משום שהוא מסוגל לפתור את בעיית האבנית.
סנן אבנית דירתי איכותי יגן על הצנרת וימנע את הצטברות האבנית, ישמור על גופי החימום השונים (ביניהם: מדיחי כלים, קולטי שמש, דוודים וכו') ויסייע להם להאריך שנים, ימנע ממוצקים שונים כגון: בוץ, טפילים, מים חומים וכו' לעבור, ימנע את התגבשות האבנית על הכלים הסניטרים, יחסוך שימוש בחומרי ניקוי, לא יפגע בלחץ המים, יהיה עמיד בפני מזג האוויר, לא יצריך תחזוקה יקרה, יחסוך בצריכת החשמל משום שהאבנית לא תדבק אל המכשירים ותבודד אותם ולא יפגע בהרכב המינרלים.
 
מעוניינים לרכוש מכשיר אחד וליהנות מכל היתרונות?
השוק מציע מגוון מסנני אבנית דירתיים, ולכן, יש לבחור את מסנן המים שלכם בקפידה ולוודא כי הוא עונה על הצרכים שלכם, כי הוא מחזיק בתקן  NSFו- FDA ועומד בסטנדרטים של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם ושל ארגון הבריאות העולמי.
אם אתם מעוניינים למצוא מסנן אבנית דירתי איכותי תוכלו לפנות אלינו.
 החברה שלנו- חברת אקווה- נט מספקת פתרונות טכנולוגיים איכותיים לטיפול במים. החברה מעניקה שירות למגזרים שונים, ביניהם: המגזר התעשייתי, המגזר החקלאי והמגזר הפרטי. שירותינו כוללים: מתן ייעוץ, התקנה ומכירה של מערכות לסינון מים.
חברת אקווה- נט- מה אנחנו מציעים לכם?
במידה ואתם מעוניינים לרכוש מסנן אבנית דירתי, נוכל להמליץ לכם על מסנן אבנית S.L.D.  מסנן אבנית זה מיוצר בקיבוץ עמיעד וכולל כדוריות סיליפוס. מסנן האבנית יסנן את החול, החלודה ויתר הגופים הזרים וימנע מהם להיכנס אל המערכת.
באמצעות המסנן יהיה ניתן למנוע את האבנית, ליהנות משתיית מים נקיים, צלולים ובריאים, להפסיק לרכוש ולהיסחב עם בקבוקי מים, לשמור על מכשירי החשמל ולחסוך כספים אשר בוזבזו לשווא. עובדי החברה המקצועיים שלנו סייעו למגוון לקוחות במציאת הפתרונות המתאימים ביותר וניסיונם יאפשר להם למצוא פתרון עבור כל לקוח.
אתם מוזמנים לצור קשר ולקבל שירות מקצועי ואדיב. שלכם. חברת אקווה –נט, פתרונות וטיפול במים.
אוסמוזה הפוכה
אוסמוזה הפוכה עובדת באמצעות לחץ חזק. הלחץ המופעל על המים מוציא את החומרים השליליים שאינם מתאימים לנו לשתייה.
פעולת האוסמוזה ההפוכה מתבצעת על ידי שלושה מסננים: הסנן הראשון הינו מכאני לגמרי. בשלב זה, מונע המסנן מחלקיקים גדולים לעבור לסינון השני. הסינון השני  כולל שימוש במסנן פחם פעיל. המסנן השני מסנן את הכלוריד ושאר התרכובות האורגניות. המסנן השלישי כולל שימוש בפחם דחוס. הפחם הדחוס יוצר סינון איכותי יותר ומונע מתרכובות שונות לעבור אל עבר השלב הבא שהוא שלב הממברנה. שלב הממברנה הינו המשמעותי ביותר.
הממברנה מכילה פתחים מזעריים. דרך הפתחים הללו יכולות רק מולקולות המים לעבור, כך שהמים עוברים תהליך נוסף של טיהור. האוסמוזה ההפוכה מסתיימת בתהליך אשר נקרא דיוניזציה. תהליך זה משלים את פעולתה של האוסמוזה ההפוכה. תהליך הדיוניזציה כולל הוספת יונים למים. היונים מטהרים את המים ממגנזיום, סידן, מתכות כבדות, שמנים וחיידקים. בתום התהליך מתקבלים מים טהורים ואיכותיים. מים אלו טובים לשתיה, מפחיתים את צריכת החשמל בצורה ניכרת, מאריכים את חיי מכשירי החשמל ואינם פוגעים בסביבה.
שימושים שונים לאוסמוזה ההפוכה
לשיטת האוסמוזה ההפוכה שימושים רבים- באמצעותה ניתן לטהר את המים בבתים הפרטיים וליהנות ממים צלולים ונקיים לשתייה. בכדי להבטיח כי יהיו המים ראויים לשתיים, מכילים מתקני האוסמוזה ההפוכה מספר מסננים. נוסף על כך, מסייעים מתקני האוסמוזה ההפוכה בשמירה  על הסביבה, מפחיתים את צריכת החשמל ומאפשרים למכשירי החשמל להאריך שנים.
כמו כן, מסייעת האוסמוזה ההפוכה בתהליך ייצור יין (באמצעות האוסמוזה ההפוכה ניתן להעלות את ריכוז היין ולהפחית את ריכוז האלכוהול) ומיצי פירות (כבר במהלך שנות השבעים השתמשו באוסמוזה הפוכה בכדי ליצור סירופ מייפל).  
עלות האוסמוזה ההפוכה נמוכה מעלות השימוש בחימום והופכת את הטיפול במרכיבי מזון לפשוט יותר. מעבר זאת, משתמשים בשיטת האוסמוזה במתקנים לשטיפת מכוניות. המים המטוהרים במתקני השטיפה מכילים מעט מינרלים והדבר מפחית את העומס של מתקני הייבוש.
מעוניינים לרכוש מערכת אוסמוזה הפוכה?
אם אתם מעוניינים לרכוש מערכת אוסמוזה הפוכה תוכלו לפנות אל החברה שלנו- חברת אקווה נט. החברה שלנו מספקת מגוון פתרונות לטיפול ושיפור המים.
בין מגוון הפתרונות שאנו משווקים תוכלו למצוא מערכת אוסמוזה הפוכה איכותית וחדישה. מערכת אוסמוזה ההפוכה שאנו משווקים שייכת לחברת ווטרליין האמריקאית.
מערכת זו מחזיקה בכל האישורים לרבות אישור NSF  ממכון התקנים האמריקאי. המערכת מסננת חלקיקים, חול, כלור, ריחות לוואי, חומרי הדברה ומתכות כבדות.
בכדי לתחזק את מערכת האוסמוזה ההפוכה, יש להחליף את שלושת המסננים פעם אחת בשנה, להחליף את הממברנה פעם אחת בשלוש שנים ובהתאם לאיכות המים ולפתוח את הברז לצורך שטיפה לאחר החלפת המסננים.
רכישת מערכת האוסמוזה מגיעה עם אחריות של שנה מיום ההתקנה בבית הלקוח. ההתקנה כוללת חיבור לנקודת מים, קידוח בשיש, שטיפת סננים וחיבור לנקודת ביוב.
צרו קשר ונשמח לספק לכם שירות.
מים ובריאות
מים, מקור החיים על פני הכדור, והחיים שלנו בני האדם. הקשר בין הבריאות שלנו לבין המים שאנו שותים הוא ישיר, מיידי, ומדעי לחלוטין. המים שאנו שותים משפיעים בצורה ישירה על כל מערכות הגוף שלנו, על הבריאות הכללית, ועל בריאות האיברים הפנימיים.
למרות החשיבות הגדולה שיש לאיכות המים על בריאות האדם, אין בישראל, ואף ברוב מדינות העולם, דגש רב על הנושא. אנשים רבים לוקים במחלות, הפרעות, או ירידה באיכות החיים, תופעה שיכולה להשתנות, ולעיתים מן הקצה אל הקצה, בזכות טיפול נכון במים.

סינון המים – למען הבריאות
המים היוצאים מן הברז ברוב הארץ אינם מים איכותיים, למרות טענות של גופים שונים כי מדובר במים טובים מאוד. מסנן מים ביתי הוא מוצר חובה למי שמבין את חשיבות השתייה הבריאה, ומעוניין לקחת אחריות ולדאוג לבריאות שלו.
המים בישראל עוברים דרך מערכת צינורות ישנים, חלקם מותפלים, והם עוברים התערבות רבה בדרכם מהמאגר ועד לכוס שלכם. מעבר לכך, מערכת הצינורות הביתית, בעיקר אך לא רק בבנייני דירות משותפים, היא מרובת פגמים. בבניינים ישנים ישנו אף סיכון לשימוש בחומרים שבימינו כבר לא עומדים בתקנים הבריאותיים, מאחר ונמצאו לא כשירים בבדיקות מודרניות יותר, שלא היו קיימות בזמן השימוש בהם.

על חשיבות המים לבריאות הגוף והנפש
המים מעורבים בצורה זו או אחרת בכל תהליך בגוף האדם. מערכת העיכול משתמשת בנוזלים לוויסות, איזון והסדרת העיכול, ע"י הפרשת נוזלים לקיבה, למעיים, וכמובן, כרוק לחלל הפה בעת שאנו אוכלים. הדם שלנו תלוי מאוד בכמות המים שאנו שותים, ושתייה מועטה מדי, או של מים לא איכותיים, תפגע באיכות הדם, ותשפיע בצורה זו על כל מערכות הגוף התלויות באספקה סדירה ואיכותית של דם.
המים משמשים גם כמוליך חשמלי, ובעצם משתתפים בתהליכים של הולכה חשמלית במערכת העצבים, ובתפקוד והתקשורת של המוח עם כל הגוף. מצב הרוח שלנו יכול להיות מושפע ישירות בצורה זו, שכן אם המוח חש בחוסר, אנו נרגיש מצוקה וסטרס. מעבר לכך, עוד עשרות מערכות ספציפיות זקוקות ואף תלויות במים טובים, אשר בלעדיהם התפקוד שלהן נפגע, והן מבזבזות אנרגיה רבה על התמודדות עם האלמנטים הפחות חיוביים שמגיעים עם מים לא איכותיים.


טיהור מים
מסננים ביתיים רבים מציעים היום לצרכן הנבון את האפשרות לקחת אחריות על הבריאות שלו ושל משפחתו, ולאפשר להם גישה למים נקיים במיוחד. המים הכבדים בישראל מלאים בתרכובות אורגניות רבות, משקעים רבים, וכמות לא מועטה של כלור.
מצב המים בדרכו אליכם, בשילוב עם מערכת הצינורות המיושנת במקומות רבים בישראל, שתיית המים כמו שהם כשהם יוצאים מהברז שלכם עלול להיות לא משתלם בריאותית. התהליכים הבריאותיים המתרחשים משתיית מים לא-איכותיים יכולים להיות לעיתים קרובות תהליכים איטיים שמייצרים מופעים כרוניים לאורך זמן. שלא כמו במקרים קיצוניים, הפגיעה האיטית במערכות הגוף השונות יכולה להיות מוסתרת לגמרי, ואנשים רבים אינם מודעים, אם כך, לסכנה.
פיתרון פשוט ואלגנטי לחיים בריאים
כל שנה הטרנדים מתחלפים, ואופנה חדשה של בריאות עולה לאוויר. מיצים ירוקים, וויטמינים, מינרלים,אומגה שלוש,  וכל מיני תוספי מזון שונים מגיעים למדיה, הופכים ללהיט, ונעלמים כלא היו. לא כך הדבר עם השימוש במערכות טיהור מים כגון מסנן מים ביתי.

השימוש במסנני מים החל להתפתח ולתפוס תאוצה כבר לפני שני עשורים ויותר, ומעולם לא ירד מהכותרות. שלא כמו טרנדים חולפים שיעילותם הופרכה באותה המהירות בה הוצתה האש שגרמה להתפשטותם, החשיבות של סינון המים הביתי רק הלכה והתבהרה עם השנים, שנים בהן המודעות לבריאות הולכת וגוברת, ואיכות המים הולכת ומתדרדרת.
מסנני מים מסוגים שונים

כיום, ישנם מסננים רבים ומסוגים שונים הזמינים לכם בשוק, ומתאימים לכל צורך ולכל בית, משרד ובית עסק. מסננים קטנים היושבים על השיש, מסננים חשמליים המספקים מים חמים וקרים בלחיצת כפתור, מסננים המורכבים תחת הכיור ומספקים מים נקיים, ואפילו מסנן מים באוסמוזה הפוכה, מסנן שמטהר את המים עד לרמתם הזכה ביותר, והופך אותם לטהורים לחלוטין.

הבחירה שלכם במסנן המתאים לכם צריכה להיות מושכלת, ובהתאם לשימוש היומיומי שלכם. מסננים שונים דורשים השקעה שונה, הן כלכלית, והן מבחינת תחזוקה, מה גם שאיכות המים המגיעה מהם משתנה. אם אתם יודעים מה איכות המים היוצאת מהברז שלכם, אתם יכולים להיוועץ באיש מקצוע, שכן ישנם מקומות בהם ידוע כי מסננים מסוג מסוים נדרשים בשביל לאפשר גישה למים טובים, בהתאם להרכב המים באזור

מים מינראליים
המים המינראלים בישראל מגיעים לרוב ממעיינות שונים, הנשאבים ונאגרים בבקבוקים בצורה מסחרית, ונמכרים במחיר גבוה מאוד ביחס למחיר המים מהברז. כולנו מכירים את הבקבוקים השונים, החברות השונות, והמחירים שהם מציעים, מה גם שרובנו מכירים את המשקל הרב של השישיות, והאתגר שבהבאתם הביתה.
תהיתם פעם מה הם בעצם מים מינראליים? המים המינראליים הינם מים עשירים במיוחד, מים אשר מכילים מומסים שונים שמשפיעים על איכותם, ועל טעמם. מדובר במים שמופקים בצורה טבעית במעיינות תת-קרקעיים בכל העולם, ובעבר, ואפילו בימינו, אתרי תיירות בריאותיים מוקמים בסביבת נביעות אלו, שנחשבות למקור מצוין של מים שמביאים איתם בריאות ושגשוג של הגוף.
אז מים מינראליים או מים ממסנן?
המים המינראליים מציעים לנו את השפע הרב של המינראלים שהם מכילים, אך המחיר הגבוה והשימוש המוגבר בפלסטיק מעלה שאלות רבות. ישנם רבים המערערים על איכותם של המים המינראליים אשר מגיעים אלינו, הצרכנים, שלא כמו עם מסנן מים ביתי, בו המים מגיעים ישירות לכוס, המים המינראליים נשמרים בתוך בקבוקי פלסטיק שעלולים להפריש חומרים רעילים. סיכון זה גבוה במיוחד כשהם חשופים לחום, לדוגמא חום השמש הישירה על הבקבוק, בייחוד בארצנו שטופת השמש.
השאלה לא פתורה, ונותרת פתוחה, מה שאומר שמומלץ להכיר את האלטרנטיביות, ולדעת לשקול בתבונה את האפשרויות ולבחור ממקום בטוח ומבין. המסננים הרבים הקיימים בשוק ומהווים את הבחירה הראשונה של רוב הישראלים, מאפשרים מגוון של פתרונות בהתאם לצורך של כל אחד ואחד.
יתרונות המסנן הביתי:
המסנן הביתי מהווה פיתרון איכותי ולא יקר לבעיית זיהום מי השתייה. המים היוצאים ממסנן איכותי טעימים יותר, ומשובחים בהרכבם, וכמובן שנטולים מזהמים וחומרים מסוכנים. איכות המים היוצאים מהמסנן תלויה באיכות המים הנכנסים אליו, וברמת המסנן עצמו. כשאתם בוחרים בעצמכם את המסנן, אתם בעצם יכולים להחליט עד כמה אתם רוצים את המים שלכם נקיים.
המסנן מאפשר לכם להיות בשליטה, ולדעת מתי יש לרענן את הפילטר. איכות המים שלכם בידיים שלכם, ולא בידי הרשויות. מסננים ביתיים מאפשרים לכם בעצם ליהנות ממים איכותיים במיוחד במחירים סבירים למדי, ובוודאי שנמוכים יותר מרכישת מים מינראליים.
טיהור מים מול מים מינרלים
האקלים החם של מדינת ישראל מוביל לכך שאנחנו שותים הרבה מאוד מים מדי שנה יחסית לתושבי אירופה הקרה. חשוב לדעת כי למרות שחברת המים הארצית מעבירה את מי השתייה שלנו סינון ראשוני גס יחסית, הרי שמיטב המומחים בתחום מדווחים כי האדם שמעוניין לשמור על בריאותו, מוטב לו להעביר את המים סינון וטיהור משלימים בטרם ילגום מהם.
מים שלא עברו טיהור יכולים להכיל מיני מזהמים שונים ומגוונים. הכוונה היא למשל לרעלנים מסוכנים, חיידקים, כימיקלים, שאריות עופרת, עקבות אבנית ועוד. חלק מהמזהמים מקורם בצנרת הביתית, חלקם בצינורות ההובלה למבני המגורים וחלקם במקורות המים עצמם. חלק ניכר מהמזהמים האלו יכולים להצטבר במקומות שונים בגוף ולחולל מחלות שונות רק לאחר חשיפה ממושכת, קחו זאת לתשומת לבכם.
מה עדיף, מים מינרלים, או מים מטוהרים?
למרות שישנה עלייה במודעות לחשיבות שבטיהור המים בישראל (הבאה לידי ביטוי בפופולאריות של מתקני סינון וטיהור ביתיים), נראה שיעבור עוד זמן מה עד שבכל בית או מקום עבודה בישראל יותקן מטהר מים איכותי. אחד הוויכוחים שנסובים סביב איכות המים בישראל נוגע לשאלה האם לא עדיף פשוט לרכוש מים מינרלים ולסגור עניין. מתברר שלמים המטוהרים ישנם יתרונות רבים על פני המים המינרלים שבאים לידי ביטוי בנוחות, בעלות ובבריאות. ראשית, מים מינרלים אינם בהכרח מים נקיים יותר או בריאים יותר מהמים המטוהרים. ישנם מיקרו נוטריינטים רבים במים המטוהרים שנעדרים מהמים המינרלים ושנמצאו חיוניים לבריאותנו. בנוסף, המים המינרלים לעתים קרובות מגיעים לבתים הפרטיים לאחר שעמדו זמן רב במכלי האחסון שלהם. כפי שאתם יודעים, הפלסטיק ממנו מיוצרים הבקבוקים מפריש חומרים רעילים כאשר הוא מתחמם ולכן לצורך העניין חל איסור מוחלט על מתן מים מבקבוקי פלסטיק סטנדרטיים לתינוקות מתחת לגיל שנה.
על נוחות וחיסכון
מעבר לכל זה, מסנן מים ביתי מהווה חיסכון משמעותי בטווח הארוך יחסית לאפשרות של רכישת מים מינרלים באופן קבוע. לאחר הרכישה, כל שיש לעשות הוא להחליף אחת לכמה חודשים פילטר ותו לא.  ולגבי הנוחות, הרי שמן הסתם מטהר מים שמותקן על הצנרת הביתית חוסך את הצורך בנשיאה של בקבוקים מדי שבוע או בפינוי של מקום עבור בר המים המסיבי והמסורבל. זה הזמן לעבור לטיהור מים ביתי ולשמור על הבריאות בנוחות, ביעילות ותוך חיסכון ניכר בכסף.
 


טיהור מים 
ישנם חומרים רבים במים, אשר אינם נבדקים ואין אנו יודעים על קיומם, כאשר אנו שותים מים וחושבים שהם בריאים. זו הסיבה שרבים רוכשים מערכות טיהור מים על מנת שיהיו בטחים כי מי השתייה שהם שותים אינם מזיקים לבריאות. ישנן בארות מים ומתקנים שנסגרים בישראל, בגלל איכות מים גרועה, אך מדינת ישראל, אינה סובלת מעודף מים ולכן, אינה ממהרת לסגור מאגרי מים או בארות. במושבים ויישובים באזור השרון, ישנה בעיה ולכן בכל פעם יש להרתיח את מי השתייה.
החמרת התקנים בישראל לגבי מי השתייה, מעלה את העלויות של הטיפול. ישנן חנקות במים. באזורים כמו יישובי השרון ובני ברק באזור המרכז, ניתן למצוא כמות גבוהה של חנקות במים.
שיפור טעם המים עם טיהור
יש לדעת, כי לא מדובר על מניעת חיידקים וחומרים כימיים שעשויים להיות במי השתייה שלכם, כי אם גם בשיפור טעם המים. כאשר תזמינו מתקן של טיהור מים. תחושו מיד בהבדל של הטעם וכן תרגישו בטוחים יותר, כי המים שמהם אתם שותים בריאים. ניתן באמצעות מתקן טיהור בתי, להרתיח את המים למשקאות חמים ולקרר את המים שיהיו צוננים וטעימים בימי הקיץ החמים. בישראל יש נודעות גבוהה מאוד לבריאות ואנו כבר שמענו על מחלות שונות שהגיעו באמצעות המים. אולי המדינה עושה ככל שביכולתה למנוע בעיות בריאות ולא תמיד, אנו יכולים להיות בטוחים כי מי השתייה נקיים. ההמלצה היא שלכל בית, יהיה מערכת של טיהור מי השתייה, כך שתהיו סמוכים יותר, כי המים הם בריאים, ללא חלקיקים, חיידקים או חומרים כימיים
 
הגנה מרבית ממזיקים – מטהרי המים של אקווה נט
השקט הנפשי של הרבה ישראלים, הינו באמצעות מתקן של טיהור מים, כאשר הם בטוחים, כי אין חיידקים, מחלות או חומרים כימים אחרים. יש למצוא מתקן איכותי ולברר ממה הוא מיוצר, אילו מסננים יש בו, האחריות, השירות ועוד. חברת אקווה נט, הינה בין החברות הידועות והוותיקות בתחום טיפול במים, טיהור וסינון. מנה החברה אבי סיבוני, הוא מהנדס מים ומטפל במערכות מים שונות כגון מפעלים, מבני תעשייה, בתים פרטיים, בתי עסק, בנייני מגורים, מוסדות ועוד. החברה  מחזיקה במסננים איכותיים ומטהרי מים איכותיים, אשר עברו תו תקן ומחזיקים מעמד לשנים
החשיבות של מניעת אבנית בצנרת הביתית
האבנית שנוצרת בצנרת הביתית היא תוצאה של שקיעת סידן בצינורות. עד עשרים אחוז מהסידן שבמים שלנו יכול להפוך לאבנית במידה והמים מגיעים לטמפרטורה של מעל 57 מעלות צלזיוס. בניגוד למה שנהוג לחשוב, האבנית אינה מסוכנת לבריאות האדם. למעשה ככל שאתם עדים להצטברות של יותר אבנית, משמעות הדבר היא שהמים מכילים יותר סידן ולפיכך בריאים יותר. בתנאים החומציים של הקיבה האבנית הופכת בחזרה לסידן ובמידה וחלקה נותר יציב, הוא מופרש דרך מערכת השתן. עם זאת, למרות שהאבנית אינה מסוכנת לבריאות האישית שלנו, היא בהחלט מסוכנת ביותר למכשירים החשמליים שלנו.
מניעת אבנית בישראל
בניגוד לאזורים אחרים בעולם, המים בישראל מכילים סידן בריכוז גבוה מאוד. חשוב לציין כי בנוסף לטמפרטורת המים, גורם נוסף שמשפיע על מידת היווצרות האבנית הוא ריכוז הסידן במים. זו הסיבה בגינה הקומקומים החשמליים בישראל צוברים כמויות מרשימות של אבנית תוך זמן קצר ולאחר שימוש מועט יחסית. אתם ודאי מכירים את החומרים הנמכרים ברשתות השיווק שניתן להסיר בעזרתם אבנית מגוף החימום של הקומקום החשמלי, אך מה בנוגע לנזקים האחרים שהאבנית עלולה לעולל? נזקי האבנית הם דוגמא מצוינת לסכנה ממשית שעדיף להשקיע במניעתה מאשר להשקיע בשיקום הנזקים שהיא עלולה לחולל.
נזקי האבנית
בעוד שאת פנים הקומקום החשמלי ניתן לראות בקלות בכל פעם שמעוניינים להכין קפה או תה, רוב הסיכויים שאת החלל של הדוד החשמלי שלכם, לעתים נדירות יוצא לכם לראות אם בכלל. האבנית עשויה להצטבר בפנים הדוד החשמלי שלכם, במדיח הכלים ובמכונת הכביסה הביתית ותוך מספר שנים להביא להרס המוחלט שלהם. מדובר על נזקים שעלולים לגבות מכם אלפי שקלים ביום בהיר אחד. בנוסף, האבנית יכולה להוות מפגע אסתטי כאשר היא מצטברת על הקרמיקה במקלחת או באמבטיה, על הרצפה או בתחתית הדלתות בבית. הדרך הטובה ביותר להימנע מכל הנזקים האלו היא לרכוש מסנן אבנית ביתי.


למה מומלץ להימנע משתיית מי ברז?
רוב הסיכויים שאתם מודעים לכך כי משרד הבריאות ממליץ שלא להשקות תינוקות מתחת לגיל שנה במי ברז. הסיבה לכך נעוצה שבמי השתייה בישראל ישנם מזהמים שונים שעלולים לפגוע בבריאותו של הרך הנולד. עם זאת, חשוב לדעת שכל אותם מחוללי מחלות עלולים לפגוע גם באנשים מבוגרים. ההבדל בין תינוקות לאנשים מבוגרים הוא בעמידות של המערכת החיסונית שלהם. הנקודה החשובה שיש להבין היא שגם אם לא רואים את השפעות הצריכה של מי הברז מיד, הרי שמומחים בתחום מדווחים כי בהחלט יש להם השפעה מצטברת שניתן לראות אותה רק לאחר שנים רבות של צריכה. בין מחוללי המחלות ניתן למנות נוכחות של עופרת, כימיקלים שונים, אבנית, חיידקים ועוד.
מהיכן מגיעים המזהמים למים?
הדרך שעוברים המים עד שהם מגיעים לכוסות השתייה היא ארוכה ומפותלת. ישנן דרכים רבות בהן יכולים המזהמים השונים להגיע למי השתייה. זה מתחיל במקורות המים של ישראל שהולכים ומזדהמים משנה לשנה, ממשיך בצינורות ההובלה ומסתיים בתשתיות העירוניות ובאינסטלציה הביתית. במידה ואתם גרים במבנה ישן, הסיכון למזהמים במי השתייה גדול במיוחד. ישנם מבנים בהם הצינורות מכילים אבנית או חלודה וישנם מבנים בהם מוחדרים לצינורות כימיקלים שונים על מנת לטפל בבעיות האופייניות לצנרת ישנה ולמרבה הצער והאירוניה, כימיקלים אלו מורידים את איכות המים והופכים אותם לבלתי ראויים לשתייה. ישנם אזורים מסוימים בארץ החשופים יותר למים לא איכותיים וישנם שפחות, אך ההמלצה הגורפת היא להימנע משתיית מי ברז שלא עברו תהליך של טיהור.
האם עדיף להתקין מסנן מים ביתי או לרכוש מים בבקבוקים?
באופן עקרוני עדיף תמיד להצטייד במטהר מים ביתי מאשר לרכוש בקבוקים של מים מינרלים. ראשית מדובר על חיסכון משמעותי בכסף ושנית מדובר על שיקולים של נוחות ושל מקום. מעבר לכך, לא ניתן לדעת כמה זמן עמדו המים בבקבוקים לפני שהגיעו אליכם ולכן ישנו סיכוי שהפלסטיק כבר הפריש חומרים רעילים שנספגו במים. לסיכום, במידה ואתם מעוניינים לשתות אך ורק מים טהורים, להימנע מהוצאות מיותרות (ומכאבי גב) ומסכנה של שתיית מים שמכילים חומרים לא טבעיים, עשו את הדבר הנכון וציידו את הבית ואת המשרד במטהרי מים ביתיים איכותיים.
טיהור מים מול מים מינרלים
האקלים החם של מדינת ישראל מוביל לכך שאנחנו שותים הרבה מאוד מים מדי שנה יחסית לתושבי אירופה הקרה. חשוב לדעת כי למרות שחברת המים הארצית מעבירה את מי השתייה שלנו סינון ראשוני גס יחסית, הרי שמיטב המומחים בתחום מדווחים כי האדם שמעוניין לשמור על בריאותו, מוטב לו להעביר את המים סינון וטיהור משלימים בטרם ילגום מהם.
מים שלא עברו טיהור יכולים להכיל מיני מזהמים שונים ומגוונים. הכוונה היא למשל לרעלנים מסוכנים, חיידקים, כימיקלים, שאריות עופרת, עקבות אבנית ועוד. חלק מהמזהמים מקורם בצנרת הביתית, חלקם בצינורות ההובלה למבני המגורים וחלקם במקורות המים עצמם. חלק ניכר מהמזהמים האלו יכולים להצטבר במקומות שונים בגוף ולחולל מחלות שונות רק לאחר חשיפה ממושכת, קחו זאת לתשומת לבכם.
מה עדיף, מים מינרלים, או מים מטוהרים?
למרות שישנה עלייה במודעות לחשיבות שבטיהור המים בישראל (הבאה לידי ביטוי בפופולאריות של מתקני סינון וטיהור ביתיים), נראה שיעבור עוד זמן מה עד שבכל בית או מקום עבודה בישראל יותקן מטהר מים איכותי. אחד הוויכוחים שנסובים סביב איכות המים בישראל נוגע לשאלה האם לא עדיף פשוט לרכוש מים מינרלים ולסגור עניין. מתברר שלמים המטוהרים ישנם יתרונות רבים על פני המים המינרלים שבאים לידי ביטוי בנוחות, בעלות ובבריאות. ראשית, מים מינרלים אינם בהכרח מים נקיים יותר או בריאים יותר מהמים המטוהרים. ישנם מיקרו נוטריינטים רבים במים המטוהרים שנעדרים מהמים המינרלים ושנמצאו חיוניים לבריאותנו. בנוסף, המים המינרלים לעתים קרובות מגיעים לבתים הפרטיים לאחר שעמדו זמן רב במכלי האחסון שלהם. כפי שאתם יודעים, הפלסטיק ממנו מיוצרים הבקבוקים מפריש חומרים רעילים כאשר הוא מתחמם ולכן לצורך העניין חל איסור מוחלט על מתן מים מבקבוקי פלסטיק סטנדרטיים לתינוקות מתחת לגיל שנה.
על נוחות וחיסכון
מעבר לכל זה, מערכת טיהור מים ביתית מהווה חיסכון משמעותי בטווח הארוך יחסית לאפשרות של רכישת מים מינרלים באופן קבוע. לאחר הרכישה, כל שיש לעשות הוא להחליף אחת לכמה חודשים פילטר ותו לא.  ולגבי הנוחות, הרי שמן הסתם מטהר מים שמותקן על הצנרת הביתית חוסך את הצורך בנשיאה של בקבוקים מדי שבוע או בפינוי של מקום עבור בר המים המסיבי והמסורבל. זה הזמן לעבור למטהר מים ביתי ולשמור על הבריאות בנוחות, ביעילות ותוך חיסכון ניכר בכסף. 

 

כמה סוגי מים אתה מכיר?

אם תשאלו אנשים שונים אילו סוגי מים הם מכירים, תקבלו את הרשימה הבאה: "מים מזוקקים, מים צלולים, מי ים ומים מזוהמים". אולי תופתעו לגלות זאת, אך ישנם תשעה סוגים שונים של מים. סוגי המים הקיימים הינם: מים קשים, מים רכים, מי גשמים, מי ברז לאחר רתיחה, מי שלגים, אוסמוזה הפוכה, מים מזוקקים, מים ללא יונים כבדים ומים מסוננים.

להלן הסבר קצר על 9 סוגי המים השונים:

1.מים קשים- המים הקשים מגיעים מאגמים ובארות. סוג מים זה נקרא  מים קשים. המים הללו מלאים בסידן, ברזל, מגנזיום ונתרן – כל אלו הינם מינראלים שאינם אורגניים. המים הקשים מוכרים לנו בשמות- "מי מעיינות" או "מים מינראליים".

2. מים רכים-  המים הללו רכים יותר מהמים הקשים. גם סוג מים זה מכיל מינרלים שאינם אורגניים אך הכמות של אותם המינראלים קטנה יותר מהכמות המצויה במים הקשים. גם המים הרכים נמכרים בשווקים בשם: "מים מינרלים" וכו'.

3. מי גשמים- מי הגשמים אינם מומלצים לשתייה משום שמזג האוויר מזהם אותם.

4. מי ברז לאחר רתיחה-  בתהליך הרתחת מי הברז נהרגים חיידקים. למרות שמים אלו נשמעים בריאים, ריכוז המינרלים בהם גבוה יותר. בצורה זו, נכנסים לגוף חיידקים מתים. חשוב לזכור כי מים אלו מכילים כימיקלים.

5. מי שלגים- מי השלגים אינם מומלצים לשתיה( כמו מי הגשמים). מים אלו מכילים חיידקים ומינרלים שאינם אורגניים.

6. אוסמוזה הפוכה- האוסמוזה ההפוכה כוללת תהליך של טיהור מים וסינון מים. לפי מחקרים אשר בוצעו בנושא, התגלה כי המים ממכשיר האוסמוזה הינם המים הטהורים ביותר לאחר המים המזוקקים. לשיטת האוסמוזה ההפוכה יתרונות וחסרונות.

7. מים מזוקקים- מים אלו עברו תהליך של טיהור. במהלך התהליך המים מורתחים- כך שהחיידקים, הכימיקלים והמינרלים נעלמים. לאחר מכן האדים הופכים למים טהורים.

8. מים ללא יונים כבדים- מים אלו עברו תהליך אשר כולל החלפת יונים כבדים ביונים רכים. התוצאה המתקבלת הינה מים אשר דומים למים המזוקקים.

9. סינון מים - המים המסוננים עברו תהליך של טיהור וסינון באמצעות פילטרים. בצורה זו סוננו חלקיקי מינרלים שאינם אורגניים. בכדי להעניק למשתמש את המים האיכותיים ביותר, מקפידים יצרני המים להעביר את המים דרך אוזון או לחילופין אור אולטרא סגולי אשר ישמיד את החיידקים.

אפשר לרכוש את המסנן מכל חברה אשר מספקת מסנני מים ?

מים מסוננים הינם מים בריאים לשתייה. בכדי שתהליך הסינון יבוצע באופן הטוב ביותר, יש לפנות אל חברה אשר מתמחה בתחום ומשווקת מסנני מים איכותיים בלבד.

חשוב לציין כי מסנני המים אינם מונעים את חדירתם של החיידקים והמתכות הרעילות ובכדי לצרוך מים נקיים מחיידקים ומתכות יש לרכוש מערכת טיהור אשר מכילה מטהר מים, סנני פחם ועוד מחברה מקצועית ובעלת ניסיון אשר מבינה בתחום סינון המים.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף וליהנות ממים איכותיים ונקיים, תוכלו לפנות אל חברת אקווה- נט. נציגי החברה יענו על  כל השאלות שלכם באדיבות וסבלנות ואתם תיהנו מהמים הבריאים, הצלולים והנקיים ביותר.
סינון מים אקווה נט 

         
              מרכך מים אקווה                                
        

            info@aqua-net.co.il    | www.aqua-net.co.il @כל הזכויות שמורות                            
                                                                                                                                                                                                                                                           
מפת  אתר התקנת מז"ח | בדיקת מז"ח | מרכך מים  | מסנן מים ביתי | בר מים דיגטלי|                     
                          סינון מים מאבנית מונע זרימה חוזרת | בר מים | שסתום אל חוזר מסנן אבנית | מרכך מים למדיח כלים מרכך מים אוטומטי מונע זרימה חוזרת מחיר
                                      אוסמוזה הפוכה|מסנן אבנית ראשי|מסנן מים דירתי|מסנן אבנית עמיעד|מסנן מים עמיעד מסנן ספיר עמיעד|סופר ספיר עמיעד|מסנן אבנית ראשי|בר מים קליר בר|
                                                              
                                                                                                                                            חברה לקידום אתרים בגוגל 


לייבסיטי - בניית אתרים